O femeie de 64 de ani, din satul Mărtinești, comuna Tătăranu, a avut nevoie de îngrijiri medicale, ieri după-amiază, după ce locuința i-a luat foc. În momentul în care și-a văzut toată agoniseala în flăcări, proprietarei i s-a făcut rău. Femeia a primit îngrijiri medicale de la un echipaj al ambulanței, ajuns la fața locului, iar după ce a fost stabilizată a refuzat să meargă la spital.
Incendiul a fost anunțat puțin după ora 17.00 și a cuprins casa de locuit, dar și o anexă, fiind vorba de o suprafață de aproximativ 100 metri pătrați. După ce s-a primit apelul prin 112, la fața locului au ajuns pompierii de la Detașamentul de Pompieri Focșani cu două autospeciale de lucru cu apă și spumă. În jurul orei 18.00, incendiul fusese localizat, iar pompierii interveneau pentru stingea acestuia în totalitate. De asemenea, la aceeași oră nu mai exista pericolul ca incendiul să se extindă la vecinătăți.