Åcolile se vor închide în tot județul luni și marți, potrivit anunțului făcut de oficialii din cadrul Ministerului Educației Naționale și confirmat de Luminița Balaban, prezentă la videoconferința cu vicepremierul Liviu Dragnea. Potrivit oficialilor din cadrul Inspectoratului Åcolar Județean Vrancea, toți directorii unităților de învățământ din județ au fost informați cu privire la această situație și le-a fost pus în vedere să nu cheme copiii la școală pentru a nu le fi puse în pericol siguranța și integritatea. ,,Luni și marți cursurile vor fi suspendate ca urmare a condițiilor meteo nefavorabile”, a precizat inspectorul școlar general adjunct Luminița Balaban.