Ediția: Duminică 2 iunie 2024. Nr. 6639

„Tinerele staruri“ din Panciu, lideri în Superliga Vrancei la fotbal

Superliga Vrancei la fotbal și-a consumat în week-end a doua rundă, etapă la finalul căreia fosta divizionară C, Young Stars Panciu și-a consolidat poziția de lider. Sâmbătă, păncenii au trecut cu 5-3 de Voința Cîrligele, golurile echipei „dintre vii” fiind marcate de Dănuț Lechea (4) și Florin Ciubotaru. Selena Jariștea nu a avut emoții la Vulturu și a trecut la pas de echipa locală, Energia, scor 6-0, golurile învingătorilor fiind marcate de Sergiu Sava (2), Sorin Popa (2), Dan Negoiță și Cristi Gurguiatu (din penalty).
   Dramatism a fost și la partida Victoria Gugești – Unirea Å¢ifești. Oaspeții au condus la pauză cu 3-2, au avut doi jucători eliminați, au fost egalați în minutul 86 și, în interval de șase minute, au primit trei goluri, golurile echipei din Gugești fiind marcate de Ionuț Bejan (4) și Ionică Serea (2). Victoria Gologanu și FC Mărășești au remizat, 2-2, după un joc pe contre. Oaspeții au condus cu 1-0 și 2-1, dar au fost egalați pe final din penalty, iar Voința Odobești s-a impus în minutele de prelungiri, 2-1 în fața celor de AS Cmpineanca, golurile victoriei fiind marcate de Laurențiu Bălosu și Adrian Oltianu.