Formația de rugby Under 18 a Liceului cu Program Sportiv Focșani a încheiat sezonul regulat al Diviziei Naționale cu o victorie, 44-0 obținută duminică pe teren propriu împotriva echipei CSÅ Tecuci. La Under 19, LPS Focșani a bătut, 38-5 pe CSÅ Bîrlad. În perioada 10 -16 iunie, CSA Steaua București organizează turneul final la rugby Under 18 pentru stabilirea campioanei la această categorie de vârstă. La acest turneu vor participa primele trei echipe din Muntenia, primele trei echipe din Moldova și prima clasată din Transilvania.
Pentru ocuparea locului opt se va organiza un turneu de baraj cu trei echipe (locul patru din Muntenia cu locul patru din Moldova și locul doi din Transilvania). Terenul va fi unul neutru, la Brașov, iar fiecare echipă va juca cu fiecare câte un meci cu două reprize, a 20 de minute fiecare.