Un bărbat din comuna Ploscuțeni, condamnat la închisoare, a fost prins vinerea trecută și dus la Penitenciarul Focșani. Potrivit polițiștilor, Florin O. are de executat jumătate de an de închisoare pentru tăiere ilegală și furt de arbori.
Bărbatul a fost identificat de polițiști în jurul orei 9.00. Imediat după ce a fost găsit, el a fost adus la Focșani, iar după ce au fost întocmite documentele prevăzute de lege, acesta a fost încarcerat în penitenciar, de unde va mai ieși după jumătate de an.