Costel H., din localitatea Dumbrăveni, a fost trimis în judecată de procurorii focșăneni, fiind acuzat că ar fi lovit o femeie. Potrivit actului de sesizare a instanței de judecată, pe 17 iunie 2012, victima, o femeie, a strigat la poarta unui vecin, moment în care din locuință a ieșit inculpatul, nervos.
Procurorii spun că între cei doi a avut loc o discuție, după care inculpatul ar fi lovit-o cu pumnul în față pe partea vătămată, care a căzut la pământ. Aceasta s-a ridicat de jos și a plecat, apoi a formulat plângere împotriva lui Costel. Åi-a scos și certificat medico-legal, prin care a demonstrat că a avut nevoie de 8-9 zile de îngrijiri medicale pentru a se reface.
Dosarul va fi soluționat de ma-gistrații Judecătoriei Focșani.