Egal fără goluri, în derby-ul rundei din Superligă

Duelul primelor două clasate din seria nord a Superligii Vrancea la fotbal, Foresta Gugești – Selena Jariștea s-a încheiat la egalitate, 0-0, la capătul unui meci în care oaspeții au ratat mai multe ocazii și au reclamat neacordarea unui penalty, la un presupus henț în careu, fază la care arbitrul întâlnirii, vasluianul Ciprian Amarandei a acordat doar lovitură de colț. În urma rezultatelor din week-end, trei echipe au același număr de puncte, iar departajarea se va face în ultimele cinci runde ale sezonului. În seria nord, Doctor GSM Suraia, formație antrenată de Mircea Lazăr, s-a impus la pas, 3-0 în confruntarea de pe teren propriu cu FCM Adjud, iar Voința Odobești a trecut cu 5-2 de Unirea Å¢ifești și mai speră la unul din primele patru locuri. În seria sud, Energia Vulturu s-a desprins după pauză în deplasarea de la Cîrligele, iar Național Golești a făcut același lucru pe terenul ultimei clasate, Podgoria Cotești, golurile goleștenilor fiind marcate de Petrică Ioan și Cătălin Curteanu. Spre finalul partidei, Curteanu a ratat o lovitură de pedeapsă.

Dinamo Tătăranu – Victoria Gugești 4-2.
Etapa viitoare: Național Golești – Voința Sl. Ciorăști, Energia Vulturu – Podgoria Cotești, Dinamo Tătăranu – Voința Cîrligele, Victoria Gugești – AS Cîmpineanca.

Seria nord:
Doctor GSM Suraia – FCM Adjud 3-0,
Foresta Gugești – Selena Jariștea 0-0,
Flacăra Urechești – FC Mărășești 1-3,
Voința Odobești – Unirea Å¢ifești 5-2.
Etapa viitoare: Selena Jariștea – Doctor GSM Suraia, FC Mărășești – Foresta Gugești, Voința Odobești – Flacăra Urechești, Unirea Å¢ifești – FCM Adjud.

Arbitru lovit, scuipat și înjurat la Milcovul – Dumbrăveni
    Arbitrul Mădălin Ivanciu a fost scuipat, înjurat și lovit cu pumnii în piept în minutul 90 al partidei Unirea Milcovul – Euromania Dumbrăveni (2-1) de Adrian Mihăiescu, jucător al echipei din Dumbrăveni.