Consilierii locali ai Municipiului Focșani sunt convocați marți, 31 iulie, orele 16.00, la sediul Primăriei Municipiului Focșani, în ședință ordinară. Pe ordinea de zi se află 47 de proiecte, printre care și cel privind aprobarea modificării tarifelor locale pentru produ-cerea, transportul, distribuția și furnizarea energiei termice de către ENET Focșani. Pe ordinea de zi se mai află proiectul de hotărâre privind aprobarea împărțirii munici-piului Focșani în șase zone de lucru, arondarea consilierilor pe aceste zone și constituirea grupurilor de dialog. Proiectul de hotărâre privind aprobarea listelor cu persoanele cărora li se repartizează locuințe pentru tineri destinate închirierii este, de asemenea, pe ordinea de zi, ca și cel privind aprobarea alocării, din bugetul local al Municipiului Focșani pe anul 2012, a sumei de 34,60 mii lei pentru premierea elevilor și sportivilor, din unitățile de învățământ preuniversitar de stat din Municipiul Focșani, care au obținut rezultate deosebite la olimpiadele și concursurile școlare pe discipline – faza națională, precum și la campionatele sportive internaționale și naționale, organizate în perioada iunie 2011 – iunie 2012.