O femeie de 60 de ani a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență din Focșani, miercuri dimineață, după ce a încercat să se sinucidă, crestându-și gâtul cu un cuțit de bucătărie. Dana G. a fost găsită într-o baltă de sânge de mama sa, care a sunat imediat la 112.
Medicii de la ambulanță au transportat-o la Spitalul Județean, unde a fost diagnosticată cu „plagă tăiată în regiunea cervicală anterioară”. Pentru că starea sa de sănătate era destul de gravă, medicii au decis ca femeia să fie transportată la Spitalul Colțea din București.
Se pare că femeia a recurs la acest gest pe fondul unei tulburări afectiv-organice.