Primarul Daniel Nicolaș a finalizat modernizarea a două locuri de joacă pentru copii, în centrul Odobeștiului. Acum, micuții din oraș, dar și din comunele învecinate, au unde să se joace. „În paralel cu lucrările ample la infrastructura orașului, la începutul acestui an am demarat un proiect de mo-dernizare a tuturor locurilor de joacă pentru copii și de înființare de noi locuri de joacă în cartierele Supuși, Unirea, Caragea, Satul Nou și Mihai Sturza. Proiectul este realizat prin forțe proprii și va fi gata la sfârșitul acestui an, când, în fiecare zonă a orașului, va exista un loc de joacă modern. În acest proiect intră și locurile de joacă de la blocurile din Odobești. Primele două locuri de joacă au fost terminate la sfârșitul săptămânii trecute”, a precizat Daniel Nicolaș. Tot la sfârșitul săptămânii trecute a fost inaugurată și o nouă Sală de Sport, Odobeștiul putând oferi în acest moment, iubitorilor de mișcare, două săli de sport moderne și două terenuri de sport cu gazon englezesc.