Doi focșăneni sunt norocoșii be-neficiari ai unei locuințe ANL în chirie. Consilierii locali vor adopta în ședința de astăzi un proiect de hotărâre privind aprobarea listei nominale cu persoanele cărora li se repartizează locuințe pentru tineri, destinate închirierii. Astfel, Cristina Marin va primi o garsonieră pe strada Bradului nr. 8, iar Alin Viorel Olteanu o garsonieră pe strada Democrației nr. 3. Aceasta deoarece, în cursul lunii aprilie, au devenit libere două locuințe în Cartierul Tineretului – Sud și Cartierul Brăilei, ca urmare a cererilor de reziliere depuse de vechii chiriași. „Conform prevederilor legale, aceste locuințe pot fi repartizate următorilor solicitanți din lista de priorități aprobată pentru anul 2012”, se arată în raportul Serviciului investiții, administrarea fondului locativ de la Primăria Focșani.
Tot în ședința de astăzi urmează să se aprobe, printr-un alt proiect de hotărâre, două schimburi de locuințe ANL din Cartierul Tineretului.