* De la un cititor fidel, desigur, am primit pe adresa redactie@monitorulvn.ro, o informație interesantă privindu-l pe candidatul pedelist (acum apevist) de la Jitia. John Păun „este un veritabil pădurar și își face campania la buticul din comună unde aproape în fiecare seară se sfârșește cu scaune și sticle sparte în cap!”. „Trist, dar adevărat!”, ne scrie cititorul nostru. Adică:
Foaie verde și-o lalea
Aburit sunt, iac-așa
Pedeliștii m-au propus
Candidez deși
sunt dus.