Toate dosarele de la instanțele din județ care aveau termen mâine, vor fi amânate din cauza vremii. Astfel, nici un proces nu va ave loc în ziua de luni la Tribunalul Vrancea și Judecătoriile arondate. „Având in vedere condițiile meteorologice deosebite, maine, 6 februarie 2012, toate cauzele de la Tribunalul Vrancea, dar și de la Judecătoriile Focșani, Panciu și Adjud se amână. Pentru zilele următoare, deciziile privind activitatea de judecată vă vor fi anunțate ulterior, în funcție de evoluția vremii”, a precizat Carmen Danțiș, putătorul de cuvânt al Tribunalului Vrancea.