Ediția: Duminică 2 iunie 2024. Nr. 6639

Liderul ne-a bătut greu

Cea mai bună echipă de handbal masculin din Divizia A, CSM Bacău 2010 nu s-a împiedicat în confruntarea susținută pe terenul focșănenilor de la CSM 2007 Focșani și și-a trecut în cont a 13-a victorie consecutivă, 25-20 (9-9). Focșănenii, antrenați de Lucian Tucan au oferit adversarilor o replică pe măsură în primul act, dar echilibrul s-a rupt în repriza a doua, odată cu eliminarea ui Radu Costache (minutul 46). Golurile echipei de pe Milcov au fost marcate de: Neață (8), Popa (6), Costache și Busuioc (câte 2), Anca și Necoară (câte unu). Etapa viitoare, CSM 2007 Focșani va evolua pe terenul formației CSÅž  Călărași. În altă ordine de idei, echipa de juniori I a Clubului Sportiv Åžcolar Adjud a câștigat, 40-25 confruntarea susținută pe teren propriu împotriva formației CSÅž Botoșani în cadrul etapei  a X-a din cadrul Campionatului Național. Runda viitoare (duminică, 11 februarie), CSÅž Adjud va juca pe terenul grupării LPS Nadia Comăneci Onești.