Ediția 2012 a Circuitului Național de tenis de câmp, întrecere organizată de Federația Română în colaborare cu Tenis Club Focșani se va desfășura în perioada 21-27 ianuarie, în sălile de sport ale Colegiului Economic Mihail Kogălniceanu din Focșani, Åcolii Ion Basgan, dar și în Sala Sporturilor din Focșani.
Turneul de categoria A, va reuni la start cei mai buni practicanți ai sportului alb la categoria de vârstă 12 ani. Județul Vrancea va fi reprezentat la acest turneu de opt tenismeni: la feminin Mihaela Micu, Alexandra Dima Surăianu, Anda, iar la masculin, Rareș Toader, Răzvan Pintilie, Tudor Åerbu, Andrei Åtefan Muntenu și Teodor Puiu.