Un tânăr din Iași a crezut că Mercedesul se poate conduce și fără permis! Nu s-a mulțumit să șofeze pe raza localității de domiciliu, așa că a plecat la plimbare prin țară. În Vrancea însă, a intrat în bucluc. Astfel, luni seara, la ora 20.40, pe DN 2 E 85, pe raza localității Haret, Florin H., de 31 ani, din Iași, a fost depistat în timp ce conducea un autoturism Mercedes, deși nu poseda permis de conducere.
În seara aceleiași zile, pe strada Republicii din municipiul Focșani, Adrian D., de 27 ani, din orașul Mărășești, a fost depistat conducând un autoturism BMW, iar în urma verificărilor efectuate de oamenii legii s-a constatat că mașina este neînmatriculată.
Polițiștii le-au întocmit celor doi șoferi dosare penale de cercetare.