Meci greu pentru formația de futsal CSM 2007 Focșani în liga I. Gruparea antrenată de Petrache Gurguiatu și Orlando Åerbănică va întâlni marți seara, de la ora 20.00 una din echipele cu pretenții, ACS Od. Secuiesc. Întâlnirea este programată în Sala Sporturilor din Focșani și va fi arbitrată de Alexandru Băjan (Videle) și Andrei Ioniță (București). Arbitru de rezervă este Ma-rian Ivănescu (București), iar Florea Frusin (București) este observator din partea Federației Române de Fotbal. Meciul va fi transmis în direct de postul Digi-sport 2. Înaintea acestui meci, focșănenii ocupă locul 7, în timp ce harghitenii se află pe locul 4.