Un focșănean de 57 de ani nu a putut rezista tentației de a se plimba cu Jaguarul, deși avea permisul de conducere suspendat. Ieri dimineață, la ora 5.00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Focșani au oprit pe strada Lupeni, din munici-piu, un autoturism Jaguar, condus de Åerban Merean. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferul avea permisul de conducere suspendat pentru o altă batere săvârșită în trafic.
Polițiștii au întocmit dosar penal, cercetările fiind continuate cu suspectul în stare de libertate.