Înființat în urmă cu 20 de ani, Liceul cu Program Sportiv Focșani se pregătește de sărbătoare. Sâmbătă, 6 august, de la ora 10.00, la sediul Liceului va avea loc reunirea primei generații de elevi care în perioada 1981-1985 au reprezentat cu cinste clubul în competițiile sportive. La întâlnire vor fi prezenți, printre alții, și profesori care încă se mai află în acti-vitate: Marian Rădulescu, Lucian Tucan, Radu Georgescu și Laurențiu Manu. Întâlnirea dintre profesori, generația tânără de dascăli și foștii elevi va fi un moment prielnic pentru ca recunoștința, admirația, respectul, sentimente din ce în ce mai rar încercate, să fie din nou simțite și împărtașite la cote maxime.