Piscina unui restaurant din Focșani a fost închisă de inspectorii sanitari din cadrul Direcției de Sănătate Publică (DSP) Vrancea, deoarece nu avea anumite dotări, conform legislației în vigoare.
Potrivit directorului DSP Vrancea, Cătălin Graur, activitatea piscinei respective a fost suspendată deoarece nu avea dușuri și vestiare. În rest, celelalte piscine din oraș și din Golești nu au prezentat probleme. De asemenea, în urma verificărilor, au fost preluate probe din apa piscinelor inspectate, însă, rezultatele nu sunt gata.