Comitetul Executiv al Federației Române de Fotbal a aprobat în ședința din 8 iulie, completarea și modificarea unor norme cu caracter financiar din activitatea fotbalistică, după cum urmează: baremuri (sume brute): la liga a III: arbitru – 815 lei, arbitru asistent – 635 lei, observator oficial -575 lei; la Cupa României în care organizator este un club de Liga a IV-a: baremuri (sume brute): arbitru – 340 lei, arbitru asistent – 300 lei, observator oficial – 300 lei. Oficialii jocului la liga a III-a și Cupa României (arbitri, arbitri asistenți, al patrulea oficial, observatorul de joc și observatorul de arbitri) vor suporta cheltuielile de transport.