Ediția: Vineri 17 Mai 2024. Nr. 6626

Partida FC Panciu – Cetatea Tg. Neamţ a durat doar 26 de minute!

Momente penibile s-au petrecut astăzi la meciul dintre FC Panciu și Cetatea Tg. Neamț din cadrul ligii a treia la fotbal. Oaspeții au ajuns cu zece minute după ora oficială de start a meciului, într-o atmosferă de totală vacanță. Deși pe foaie au trecut doar 11 jucători, aici incluzându-l și pe antrenorul Bocăneț, oaspeții au intrat doar cu șapte jucători pe teren invocând lipsa buletinelor. După doar opt minute, scorul era deja 4-0, după ce Fl. Stanciu, Costin de 2 ori și Bucătaru înscriseseră pentru pănceni. După încă două bare a gazdelor, caterinca s-a terminat în minutul 26, atunci când portarul Lucian Covrig s-a „accidentat”, așa că oaspeții au rămas pe teren doar în șase! Mai contează dacă vă spunem că apărătorul buturilor Cetății a evoluat fără mănuși? Cum o echipă trebuie să aibă cel puțin șapte jucători pe teren, meciul a fost oprit și în foaia de arbitraj a fost consemnat scorul de 4-0 așa cum prevede regulamentul FRF.