Un bărbat de 31 de ani, din localitatea Livada, a fost transportat, miercuri, la Unitatea de Primire Urgențe (UPU) din cadrul Spitalului Județean de Urgență „Sfântul Pantelimon” din Focșani, după ce a căzut din căruță. Bărbatul a suferit un traumatism la gamba stângă, în urma impactului cu solul. După ce a primit îngrijirile medicale specifice, bărbatul a fost internat de zi la Secția de Ortopedie a spitalului.