Nu este adevărat că madam Poale în Brâu (ieșită senator de pe locul doi, în urma redistribuirii voturilor la nivel național) nu știe să poarte o conversație liberă. Păi de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere, așa că nu ne mirăm! Cică la sfârșitul săptămânii trecute, madam a fost întrebată ceva despre relansarea economică. Ori credeți că a putut da un răspuns logic, fără a se inspira? Daâ de unde! Cineva avusese grijă și îi trimisese răspunsul la întrebare, așa că madam Poale în Brâu s-a grăbit să citească SMS-ul, ca să nu se facă de râs. La felul cum conduc portocaliii țara, ar trebui să-i fie rușine să mai scoată capul în lume. Părerea noastră…