Salonul Auto Vrancea – 2010 se amână pentru perioada 2- 4 iulie, au anunțat, ieri, organizatorii. Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Vrancea a precizat că ediția a IX-a a salonului trebuia să înceapă astăzi dar a fost amânată din cauza vremii nefavorabile. Reamintim că, la SAV 2010, vrâncenii vor putea admira ultimele noutăți de la Audi, Volkswagen, Alfa Romeo, Chevrolet, Fiat, Dacia, Renault, Lancia, Mazda, Nissan, Opel, Skoda. Salonul Auto se va desfășura în parcarea de la Promenada Mall pe parcursul a trei zile. Organizatorul SAV 2010 este Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Vrancea în parteneriat cu Promenada Mall Focșani.