Doi tineri din Valea Jiului au murit și alți doi au fost grav răniți, ieri, după ce mașina in care se aflau s-a izbit de un cap de pod din dreptul localității hunedorene Leșnic. Cei patru se deplasau dinspre vama Nădlac către, iar la 15 kilometri de Deva, din cauza ceții și a vitezei excesive, autoturismul in care se aflau a părăsit șoseaua și s-a izbit de un cap de pod. Pasagerii din dreapta au murit pe loc, iar șoferul și pasagerul din spatele său au fost transportați de urgență la Spitalul Județean din Deva, in stare de șoc. Medicii de pe Ambulanță au ajuns la locul accidentului in mai puțin de zece minute de la producerea acestuia, insă doi dintre pasageri erau deja decedați. Ceilalți doi, avind traumatisme cranio-cerebrale și fracturi, au fost transportați de urgență la SpitalulJudețean din Deva.