Ediția: Vineri 13 Iunie 2025 Nr. 6898

Handbal – Vineri, de la ora 18.30, un nou joc de pregătire!


CSM Focșani continuă programul dens de meciuri de pregătire pentru viitorul sezon al Ligii Naționale. Vineri, 19 august, de la 18,30, ora clasică pentru handbal de Ligă la Focșani, echipa antrenată de profesorul Viorel Ciubotaru va întâlni pe Știința Municipal Bacău, echipă de la care a venit la CSM Focșani 2007 pivotul Bogdan Rață.
Focșănenii au avut două jocuri de pregătire în Sala Polivalentă, cu CSU Suceava, apoi au participat la Memorialul Mihai Mironică, la Suceava, unde au întâlnit pe CSU Suceava, Potaissa Turda și Farul Constanța și la Cupa Municipiului Vaslui, unde au avut meciuri cu CSM București, Dunărea Călărași și CSU Suceava.
Până la debutul campionatului, care va fi miercuri 31 august, de la ora 18,30 în Sala Polivalentă, cu Steaua Alexandrion București, CSM Focșani 2007 va mai avea două amicale, acasă, cu Politehnica Iași: joi, 25 august, de la ora 18.30 și vineri, 26 august, de la ora 11.00.    

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

You cannot copy content of this page

× Ai o stire interesanta?