Ediția: Vineri 13 Iunie 2025 Nr. 6898

A violat şi sechestrat o femeie cu afecţiuni psihice


Un bărbat din Focșani va răspunde în fața judecătorului după ce a abuzat de o femeie cu probleme psihice. Procurorii vrânceni au întocmit pe numele lui Ioan H., de 52 de ani, rechizitoriu de trimitere în judecată.
Potrivit anchetatorilor, bărbatul, care este cunoscut ca recidivist, a întâlnit femeia pe stradă. Victima era scăpată din vedere de asistentul personal. Învinuitul a luat-o de mână și a purtat-o în domiciliul său. Femeia de 65 de ani a fost obligată să întrețină raporturi sexuale cu Ioan și mai mult decât atât a fost și sechestrată.
Plângerea a fost formulată de asistentul personal al victimei. Când polițiștii au pătruns în locuința lui Ioan, i-au găsit pe cei doi în pat. Potrivit anchetatorilor, bărbatul este recidivist și în luna aprilie a fost trimis în judecată și pentru alte infracțiuni. În prezentul dosar este cercetat în stare de libertate, pentru viol și sechestrare de persoană.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

You cannot copy content of this page

× Ai o stire interesanta?