Ediția: Marți 8 Iulie 2025 Nr. 6915
Ediția: Marți 8 Iulie 2025 Nr. 6915

VIDEO și GALERIE FOTO! Tabăra CS Covaci Junior, „locul unde fotbalul s-a colorat în zâmbete”

Comunicat de presă:

          Între 24 și 29 iunie, în mijlocul naturii la Năruja, aproximativ 40 de copii legitimați la CS Covaci Junior Focșani au participat la o tabără organizată la Pensiunea Fulga, sub îndrumarea antrenorilor Covaci Marian și Roman Vali. Timp de cinci zile, copiii au îmbinat antrenamentele zilnice de fotbal cu activități recreative, drumeții, jocuri de echipă și seri pline de energie și voie bună. Tiroliana, karaoke, jocurile copilăriei și atmosfera relaxată au făcut din această experiență una cu adevărat specială.

          Tabăra nu a fost doar despre sport, ci și despre prietenie, încredere, cooperare și descoperirea bucuriei de a fi împreună în afara terenului. Copiii s-au bucurat de fiecare moment, au râs, au legat prietenii noi și au învățat ce înseamnă spiritul de echipă și respectul reciproc.

          Finalul taberei a fost sărbătorit într-un mod inedit: o petrecere plină de culoare, cu fumigene și prafuri colorate, în care entuziasmul a fost la cote maxime, iar emoția despărțirii a fost simțită deopotrivă de copii și de antrenori. „A fost o săptămână intensă, plină de amintiri frumoase, care cu siguranță va rămâne în sufletul tuturor participanților. Tabăra s-a încheiat, dar impactul ei va continua – pentru că, la CS Covaci Junior, nu e doar despre fotbal. E despre echipă, prietenie și comunitate. Vacanță frumoasă, copii! Ne revedem curând, cu și mai multă energie și drag de joc“, au transmis organizatorii.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

You cannot copy content of this page

× Ai o stire interesanta?