Ediția: Sâmbătă 13 aprilie 2024 Nr. 6603

Futsal – ACS Mausoleul debutează astăzi în Final Four-ul Cupei României!

• Turneul are loc la Timișoara
  • În play-out-ul Campionatului Național, duminică, ACS Mausoleul – ACS Șoimii Simand 6-1 (2-0)

ACS Mausoleul Mărășești va debuta astăzi, la Timișoara, în Turneul Final al Cupei României la futsal, în care mai sunt calificate ACS Sepsi SIC, CFR Timișoara și CSM Deva. Formația din Mărășești va întâlni de la ora 18.00 echipa locală CFR. În cealaltă semifinală vor juca, de la ora 15.30, ACS Sepsi SIC și CSM Deva.

Înainte de Final Four, ACS Mausoleul a disputat partida cu Șoimii Simand din play-out-ul Ligii 1. Gazdele au dominat cu lejeritate, dar au deschis scorul în minutul 19 prin Ovidiu Tudose și până la pauză au făcut 2-0 prin golul lui Gabriel Iliescu. În minutul 24 arădenii au redus din handicap prin Daniel Mărcuș, însă mărășeștenii s-au desprins la 6-1 prin golurile reușite de Ovidiu Tudose, Ștefan Lupu, Costi Dumitru și Remus Popa.   Următorul joc din play-out al ACS Mausoleul va fi tot acasă, la 21 aprilie, în compania Luceafărului Buzău