Ediția: Vineri 19 aprilie 2024 Nr. 6608

Atleții de la Clubul Elevilor Sportivi din Adjud, care nu au concurat la sfârșitul săptămânii la finala Campionatului Național Școlar, au participat la Campionatul și Cupa Municipiului București unde au câștigat patru probe și au avut alte clasări foarte bune. La junioare 3, Carina Paruba s-a clasat prima la disc și aruncarea greutății, ca și Daria Goldan la suliță și juniorul 2 Andrei Stafie, la disc. Acești sportivi, alături de juniorii 3 Narcis Neacșu, locul 5 la disc și Mihai Enache, locul 6 la greutate și locul 7 la disc, sunt elevii profesorului Sorin Crăciun. Pe locul 1 a încheiat concursul la suliță și s-a clasat al cincilea la greutate Laurențiu Simion, de la CS Atletic Adjud unde este antrenat de profesorul Gheorghe Catrinescu.

Profesoara Camelia Petrea de la Clubul Elevilor, cu medaliați la Campionatul Național Școlar, le-a avut în competiție la Campionatul și Cupa Municipiului București în proba de 100 metri pe Alissia Ciobotaru, locul 13, Gabriela Găman și Ana Sofroni.