Handbal, Divizia A, Play-off Tineret – Înfrângere la limită la Suceava!

• CSU din Suceava – CSM Focșani 2007 34-33 (21-18)

Echipa CSM Focșani 2007: Vișan, Zaharia – Dochioiu, Muraru – 5, Feraru – 1, Golea – 13, Giurgiuveanu – 4, Gogonea, Pavlov – 5, Bari – 1, Ciobanu, Baciu, Toboșaru – 4, Gavrilă.

Antrenori, Viorel Ciubotaru – principal și Iulian Neață – secund

Echipa de tineret a CSM Focșani 2007 a jucat în deplasare cu CSU din Suceava în etapa a 8-a a Play-off-ului seriei A a Campionatului Național. Partida a fost spectaculoasă, cu 67 de goluri și cu răsturnări de scor din care au ieșit câștigători sucevenii. La pauză era 21-18, în minutul 38, era 28-23, în minutul 45, era egalitate la 29, pentru ca în următoatoarele 15 minute să mai fie înscrise doar 9 goluri. Focșănenii conduceau în minutul 53 cu 31- 29, avans de două goluri pe care l-au risipit până la finalul care a consemnat rezultatul de 34-33. În tur, a fost 33-30 pentru CSM Focșani 2007.

Luni, 3 aprilie, de la ora 17:00, CSM Focșani 2007 va întâlni în Sala Polivalentă pe CSU Galați.