Ediția: Sâmbătă 20 aprilie 2024 Nr. 6608

• CSM Focșani 2007 – CSM Vaslui 29-26 (11-12)

CSM Focșani 2007: Vișan, Zaharia, Rusu – Dochioiu, Muraru – 1, Feraru – 3, Golea – 9, Giurgiuveanu – 7, Gogonea, Pavlov – 6, Toboșaru – 2, Bari – 1, Ciobanu, Baciu, Gavrilă.

CSM Vaslui: Cioată -1 – Grosu – 3, Dragon – 10, Popa, Sălceanu – 1, Chiriac – 1, Hușanu, Onofrei, Turcu – 2, Lăeșu – 2, Manea- 3, Ungureanu- 2, Chiratcu.

Partida dintre CSM Focșani 2007 și CSM Vaslui din Play-off-ul Tineret al Diviziei A la handbal, programată pentru ieri, 23 martie, în Sala Polivalentă părea a nu le putea pune probleme tinerilor jucători ai gazdelor. Fără concentrarea necesară unui meci oficial, focșănenii au început, însă, fără forță și precizie în atac și cu apărare penetrabilă și vasluienii s-au instalat la conducerea jocului reflectată în avantaj pe tabela de scor. După ce au condus și la 3 goluri, oaspeții au intrat în pauză cu plus, 11-12. Imediat după reluarea meciului, CSM 2007 a trecut la conducere, a ajuns să aibă de mai multe ori un avans de 4 goluri, însă o nouă perioadă de deconcentrare a lor a făcut ca în minutul 55 să fie egalitate la 26. Minutele de final au fost ale gazdelor – de netrecut în apărare și buni finalizatori și întâlnirea s-a încheiat cu 29-26. Focșănenii continuă să fie pe primul loc al Grupei A, neînvinși, în play-off, iar duminică, 26 martie, vor juca în deplasare, la CSU din Suceava.