Ediția: Joi 25 aprilie 2024 Nr. 6612

Fotbal, Liga a III-a – Egal la Ianca și în afara play-off-ului!

• Viitorul Ianca – CSM Focșani 2007 1-1 (1-1)

Formația CSM Focșani 2007: Mărgărit – Antic, Arnold, Ababoeru – Ababei, Stanulevicius, Stoicam M unteanu, Rîza – Ofory, Pasăre. Rezerve: Preda, Negoiță, Dănilă, Manu, Dascălu, Paizan, Oprea, Mazilu.
CSM Focșani 2007 a jucat sâmbătă, de la ora 15:00, pe stadionul de la Plopu, meciul din penultima etapă a a returului ediției de campionat 2022-2023. Oaspeții aveau nevoie de victorie pentru a râmâne cu șanse în cursa pentru un loc în play-off-ul seriei a 2-a. Au reușit doar egal după o evoluție cu care nu puteau obține mai mult! Ca urmare, CSM 2007 a coborât pe locul 5, sub Aerostar care a bătut cu 6-0 la Brăila și a urcat pe locul 4! Golul focșănenilor a fost marcat de Rîza cu un șut în diagonală de la 35 de metri, în minutul 22. Viitorul deschise scorul prin Ciucureanu, în minutul 17.