Ediția: Joi 25 aprilie 2024 Nr. 6612

Futsal, Liga a II-a, seria 1 – Start ratat în play-off pentru mărășeșteni!

• ACS Mausoleul Mărășești – ACS KSE Târgu Secuiesc 2-3 (0-2)

Duminică, 15 ianuarie, înainte de ora 17:30, Sala Sporturilor din Mărășești era arhiplină cu spectatorii veniți să-și susțină favoriții de la ACS Mausoleul în partida lor din debutul play-off-ul Ligii a 2-a la futsal, cu ACS KSE Târgu Secuiesc. Susținerea generoasă a acestui public numeros nu a fost suficientă pentru ca jucătorii gazde să câștige un meci în care au revenit de la 0-2 cât era la pauză, au egalat, dar au primit și golul al treilea care le-a adus victoria oaspeților. Echipa manageriată de Romeo Drăgan și-a dorit foarte mult să câștige, dar nu a reușit să fructifice superioritatea de după eliminarea unui adversar și a risipit mai multe ocazii de gol. Pentru ACS Mausoleul Mărășești au marcat Florentin Mănăilă și Ștefan Lupu. După meci, managerul Romeo Drăgan mi-a declarat: ”Am început altfel decât ne-am dorit, am revenit după pauză, dar nu am profitat de omul în plus, am ratat. Mulțumesc suporterilor noștri care au umplut sala, dar pe care nu am putut să-i bucurăm cu o victorie. Suntem și noi foarte supărați. Așteptăm viitorul meci ca să le aducem bucuria pe care nu am putut să le-o oferim astă seară!”.

La 28 ianuarie, ACS Mausoleul Mărășești va întâlni în ultimul meci al play-off-ului Seriei 1 a Ligii a 2-a pe ACS Futsal Ceahlăul Piatra Neamț. Până atunci, vineri 20 ianuarie, se va disputa partida dintre ACS Futsal Ceahlăul Piatra Neamț și ACS KSE Târgu Secuiesc.