Ediția: Joi 25 aprilie 2024 Nr. 6612

• Luca Dumbravă a fost desemnat cel mai bun portar al turneului

Handbaliștii juniorii 3 ai LPS Focșani, care fac parte din seria B a Campionatului Național, au continuat cu participarea la un turneu, la Brăila, antrenamentele începute cu puțin timp în urmă. Duminică, 15 ianuarie, au jucat alături de Arrubium Măcin și LPS Brăila, în Memorialul ”Profesor Nicolae Tonița”. Juniorii focșăneni, pregătiți de profesorul Alin Dumbravă, au dispus cu 27-12 de LPS Brăila și au fost întrecuți cu 29-25 de Arrubium Măcin care a câștigat memorialul după ce i-a învins pe brăileni cu 44-25. LPS Focșani s-a clasat pe locul al doilea și a obținut prin Luca Dumbravă titlul cuvenit celui mai bun portar al turneului!