Handbal, Liga Națională – Egalul ultimei secunde!

• CSM Focșani 2007 – CSM Constanța 25-25 (13-14)

CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă – Ragea, Kritikos – 3, Rață – 1, Pavlov, Miroiu, Crnoglavac – 8,Popovici, Hrimiuc – 2, Mocanu, Marijanac – 3, Nuțu – 3, Krstevski, Roșu – 3, Makrishin – 2.
CSM Constanța: Vasile – Rusu, Ștefan, Nistor – 6, Andrei, Chikovani – 1, Ilie – 1, Drăgan, Caba, Nikolic – 2, Vegar, Stankovic – 5, Ravnic – 4, Komogorov – 4, Susanu, Brasseleur – 2.
CSM Focșani 2007 a terminat la egalitate partida disputată în această seară în Sala Polivalentă, în compania CSM Constanța, în prima etapă a returului campionatului Ligii Naționale, ediția 2022-2023. Meciul a început cu egalități până la 5, după care constănțenii au preluat conducerea și în pauză s-a intrat cu 12-13. După egalitatea la 14 de imediat după începerea reprizei a doua, oaspeții au avut avantaj de unul-patru goluri, însă după 21-15, focșănenii au marcat de patru ori, inclusiv în inferioritate numerică, ultimul gol, cel al egalării la 25, fiind înscris de Kritikos în ultima secundă de joc!