• Voința Limpeziș – CSM Focșani 2007 2-4 (1-3)
CSM Focșani 2007: Preda – Juncănaru, Robert Bratu (Gîrdea), Panaite, Negoiță – Taciuc (71 Băjenaru), Săpunaru (66 Dacălu), Mazilu (71 Stoica), Rogoveanu – Predoiu, Arnăutu (82 Oprea). Rezerve neutilizate: Apenciucesei, Strătilă, Abeaboeru.
Antrenor, Adrian Toma

Voința Limpeziș: Gană – Alexandru Lemnaru, Micu, Smedoiu, Ghiceanu – Ionuț Lemnaru, Vișan, Radu, Dragoș Bratu – Alexandru, Chivu. Rezerve: Vladu, Foțea, Njopgang, Cristea, Costache, Lazăr, Anghel.
Delegat, Costel Dedu.

CSM Focșani 2007 a câștigat partida disputată astăzi, în deplasare, la Limpeziș, în compania formației locale Voința în etapa a 15-a a campionatului Ligii a III-a, Seria a 2-a. Scor, 4-2 (3-1) pentru focșăneni. Au marcat Mazilu în minutul 4, Arnăutu în minutele 24 și 72, Predoiu în minutul 31 pentru oaspeți și Dragoș Bratu, în minutul 38 și Foțea, în mintul 90 pentu gazde.
Cu cele trei puncte obținute în ultima partidă oficială a anului, echipa Focșaniului urcă pe loc de play-off. Campionatul va fi reluat la 11martie 2023, când CSM Focșani 2007 va juca pe Milcovul cu Unirea Braniștea.