Ediția: Marți 23 aprilie 2024 Nr. 6610

Campionatul Național Ne Waza (luptă la sol) pentru tineret care a avut loc la Izvorani, duminică, 27 noiembrie, a adus judoului focșănean două medalii. La fete 63 kg., Denisa Marin de la CS Unirea, eleva senseiului Adrian Moldoveanu, a încheiat competiția pe locul al doilea și a fost medaliată cu argint. La 66 kg. masculin, Emil Neagu, legitimat la CSM Focșani 2007 unde este pregătit profesorii Stănică Grosu și Marinel Palade, s-a clasat al treilea și a primit medalia de bronz. La aceeași categorie, colegul său de club, Iulian Maholea a terminat concursul pe locul al cincilea. Emil Neagu a câștigat medalia de bronz și la Campionatul Național Ne Waza seniori 66 kg. în acest an. La competiția pe echipe, CSM Focșani 2007 s-a clasat pe locul 5.