ULTIMA ORĂ! Handbal, Liga Națională: CSM Focșani 2007 – CSM Vaslui 29-29 (16-13)

0
518

Formația CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă – Ragea, Kritikos – 3, Rață – 8, Golea, Mirou – 3, Crnoglavac – 1, Popovici, Hrimiuc – 2, Mocanu – 2, Marijanac – 4, Nuțu, Krstevski – 2, Roșu – 3, Makrishin – 1.

Handbaliștii de Ligă Națională ai CSM Focșani 2007 au încheiat la egalitate meciul disputat în această seară în Sala Polivalentă. Gazdele au condus neîntrerupt, cu unu-trei goluri până în minutul 52 când era 27-26, iar după 27-27 în minutul 54, s-a intrat în avantaj gazdele egalitate până la 29-29. CSM 2007 a avut din nou un meci cu multe ratări – 12, față de 8 ale oaspeților, ceea ce explică în bună măsură egaliatea din final.