Fotbal, Liga a III-a: CSM Focșani 2007 – Aerostar Bacău 2-2 (1-2)

0
536

Formația CSM Focșani 2007: Preda – Juncănaru, Panaite, Bratu, Negoiță – Stratilă (46 Taciuc), Săpunaru, Mazilu (64 Stoica), Zaharia (81Rogoveanu) – Arnăutu, Pasăre (64 Predoiu).
Antrenor, Adrian Toma

CSM Focșani 2007 a terminat la egalitate partida disputată astăzi, de la ora 14:00, pe Stadionul Milcovul cu Aerostar Bacău. Scor, 2-2. Prima repriză a fost ca posesie și ocazii de gol a gazdelor, dar s-a terminat cu 2-1 în favoarea oaspeților care au marcat deschis scorul prin autogolul lui Panaite în minutul 15 și l-au majorat prin Belciu, în minutul 31. Au fost goluri venite aproape din nimic, în timp ce focșănenii au trimis mingea în bară prin Arnăutu, în minutul 28 și au mai fost aproape să înscrie prin Panaite, Arnăutu, Pasăre. CSM 2007 a redus din handicap prin șutul de la 12 metri al lui Pasăre, excelent servit de Arnăutu. Egalarea a survenit în minutul 66 când Arnăutu a bătut impecabil o lovitură liberă de la 17 metri. Până la final ambele formații au mai fost în situația de a marca, însă portarii și-au făcut datoria.