FOTO! Handbal, Liga Națională – Focșănenii bat Steaua și intră în careul de ași!

• CSM Focșani 2007 – Steaua București 28-27 (14-11)

CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă – Ragea, Kritikos – 1, Raț-ă – 3, Miroiu – 3,Crnoglavac – 8, Popovici, Hrimiuc – 1, Mocanu, Marijanac – 8, Nuțu, Krstevski – 2, Lazoreac, Roșu – 1, Makrishin – 1.
Steaua București: Iancu, Ciobanu – Mihalcea – 5, Milosevic – 9, Burlacu – 4, Irimia, Pop – 1, Johannson, Georgescu, Tărîță – 2, Constantina – 1, Șomlea, Șandru – 1, Popovic, Mousavi – 1, Grbovic – 3.
CSM Focșani 2007 a întrecut în această seară în Sala Polivalentă pe Steaua București în etapa a 9-a a campionatului Ligii Naționale la handbal masculin. Focșănenii au condus jocul de la început până la sfârșit și au avut un avantaj de cinci goluri, 28-23, în minutul 57:25. În ultimele două minute CSM 2007 a jucat cu doi oameni mai puțin, în continuarea altor două minute în care au avut un om mai puțin, dar au reușit să termine învingători.

Reverențe pentru întreaga echipă, cu un plus pentru formidabilul Nicola Krnoglavac, jucătorul care a evoluat accidentat în toată repriza a doua! Fațetele bucuriei la final de meci, la care nu a asistat niciun oficial din conducerea clubului, a Consiliului Local ori a Primăriei, le puteți vedea în imaginile care însoțesc acest text.

După victoria asupra Stelei București, CSM Focșani 2007 a urcat pe locul 4 în clasamentul Ligii Naționale!