Ediția: Vineri 19 aprilie 2024 Nr. 6608

Atletism – Claudia Prisecaru, campioana României la cros!

• Sportiva de la CSM Focșani 2007 antrenată de profesorul Cristian Orza a câștigat cu detașare cursa de 8000 de metri care a avut loc astăzi la Botoșani

Claudia Prisecaru și-a adăugat un nou titlul de campioană a României la bogatul ei palmares de titluri și medalii. La Botoșani, la Campionatul Național de cros astăzi, sportiva de la CSM Focșani 2007, antrenată de reputatul profesor Cristian Orza, s-a impus într-o manieră categorică în cursa de 8000 metri, cea a senioarelor. Imediat după cursă, după ce am felicitat-o, Claudia mi-a mulțumit și mi-a spus: ”M-am simțit foarte bine. A fost super!” Super este că foarte valoroasa Claudia încheie anul competițional intern cu un nou titlu de campioană și că este în echipa României pentru Campionatul European de Cros de la Torino, în Italia, din 11 decembrie.