Ediția: Vineri 19 aprilie 2024 Nr. 6608

Fotbal, Liga a III-a – Set la unu pentru gazde!

• CSM Focșani 2007 – Voința Limpeziș 6-1 (3-1)

Formația CSM Focșani 2007: Preda – Juncănaru, Bratu, Panaite (46 Gîrdea), Dănilă – Taciuc, Băjenaru, Dascălu, Zaharia (Strătilă) – Rogoveanu (70 Petre) – Arnăutu (59 Pasăre) .
CSM Focșani 2007 a dispus astăzi de Voința Limpeziș cu 6-1 (3-1) într-o partidă contând pentu etapa a șasea a campionatului Ligii a III-a. Oaspeții au fost ca joc peste așteptări, dar gazdele le-au făcut o favoare întrecându-i la o diferență de doar cinci goluri. Au înscris pentru focșăneni Rogoveanu, în minutul 8 când a șutat imparabil de la 17 metri, Dascălu, în minutul 25, gol de rafinament (foto, reluare cu capul și minmge trimisă lângă bară după un corner bătut de Zaharia), din nou Dascălu, în minutul 31, din careul mic, Arnăutu, cu capul după corner și centrare a lui Băjenaru, Zaharia, de la 11 metri în minutul 55 și Pasăre în minutul 90+1, din pasa lui Strătilă. Pentru oaspeți a marcat a înscris Alexandru Lemnaru în minutul 44 când a primit mingea în zonă liberă, a pătruns în careu și a trimis în poartă pe lângă Preda.
Dacă ar fi fost la tenis, ar fi fost set la 1!