Ediția: Miercuri 24 aprilie 2024 Nr. 6611

Handbal, Liga Națională – Spectacol frumos în Polivalentă!

• CSM Focșani 2007 – Politehnica Timișoara 27-25 (13-11)

Formația CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă – Ragea, Kritikos – 1, Rață – 3, Golea, Miroiu – 3, Kronoglavac – 5, Hrimiuc – 2, Mocanu – 2, Marijanac – 7, Nuțu, Krstevski, Lazoreac, Roșu – 2, Makrishin – 2.

CSM Focșani 2007 și Politehnica Timișoara au oferit un frumos spectacol handbalistic în această seară în Sala Polivalentă, unde s-au întâlnit în etapa a șasea a campionatului Ligii Naționale. Începutul de meci a fost mai productiv pentru oaspeți care au condus cu 6-3, dar gazdele au revenit și au intrat la pauză cu 11-10. În repriza a doua, focșănenii s-au aflat aproape mereu la conducere, inclusiv cu trei goluri, ultima dată, cu 25-22, iar într-un final cu om în plus timișorenii nu s-au putut apropia decât la două goluri: 27-25. În urma acestei victorii, CSM 2007 se află pe locul 5, cu 12 puncte, la egalitate cu echipa de pe locul 4, CSM București.