Ediția: Sâmbătă 20 aprilie 2024 Nr. 6608

Gimnastică – Ana-Maria Bărbosu, de trei ori aur în prima zi a Regalului gimnasticii!

• Sportiva de la CSS Focșani, unde a fost pregătită de Daniela Trandafir (foto) și Cezar Stoica, a câștigat medaliile de aur la individual și cu echipa României la ROMGYM Trophy, la individual la Campionatul Național Open.

La București, în Sala Polivalentă, au loc în zilele de 1 și 2 octombrie, întrecerile Regalului Gimnasticii. În prima zi, astăzi, 1 octombrie, Ana-Maria Bărbosu, campioana de la CSS Focșani, unde a fost pregătită de Daniela Trandafir și Cezar Stoica, componentă a Lotului Național de Senioare a României, a câștigat trei medalii de aur: la individual și cu echipa României la ROMGYM Trophy (concurs internațional), la individual la Campionatul Național Open. Ana a obținut 54.233 puncte (12.933 sărituri, 13.700 paralele, 14.033 bârnă, 13.567 sol). Duminică, 2 octombrie, va concura în finalele pe aparate care încep la ora 16:00.