Ediția: Miercuri 24 aprilie 2024 Nr. 6611

Fotbal, Liga a III-a – Remiză albă la Bacău!

CSM Focșani 2007: Preda – Juncănaru, Bratu, Panaite, Negoiță – Strătilă (77 Băjenaru), Petre (Oprea), Săpunaru, Stoica (58 Rogoveanu) – Zaharia (84 Dascălu) – Arnăutu (84 Pasăre).

Rezerve neutilizate: Lazăr, Băjenaru, Paizan, Predoiu, Gîrdea

Antrenori, Marius Bratu – principal, Bogdan Burlacu, secund

Aerostar Bacău: Manole – Ștefan Pavel, Benchea, Vișinar, Bacalu – Ilie, Belciu (81 Băisan), Gavrilă, Chirilă – Andrei Pavel (79 Anghel), Vraciu. Rezerve neutilizate: Mocanu, Coroamă, Bobîrnac, Zaharia, Căpușă, Prentu, Juncu.

Antrenor, Mihai Ionescu

Aerostar Bacău și CSM Focșani 2007 au terminat la egalitate, fără gol marcat, partida pe care au disputat-o pe stadionul Aerostar astăzi, 23 septembrie, de la ora 17:00. Băcăuanii au fost mai aproape de gol decât oaspeții, dar lobul Vraciu din minutul 12 a dus mingea aproape de vinclu, afară, iar mingea șutată din lovitură liberă de Andrei Pavel în minutul 18 a lovit la baza stâlpului din stânga lui Preda.