Ediția: Vineri 19 aprilie 2024 Nr. 6608

Fotbal Liga a III-a: CSM Focșani 2007 – Sporting Liești 5-1 (4-0)

Formația CSM Focșani 2007: Preda – Juncănaru, Panaite, Bratu, Paizan (74 Oprea) – Strătilă (56 Petre), Săpunaru (Băjenaru), Stoica, Zaharia – Rogoveanu (Taciuc) – Arnăutu (Predoiu).

CSM Focșani 2007 a câștigat cu 5-1 partida disputată astăzi, pe Stadionul Milcovul, în compania Sporting-ului Liești. În economia meciului, decisive au fost primele 22 de minute în care focșănenii au marcat de patru ori, prin Arnăutu, în minutul 7 – lovitură cu capul din plonjon, din 6 metri (foto), după centrarea lui Strătilă, Stoica, în minutul 15, cu un șut cu stângul de la 18 metri, Arnăutu, în minutul 16 din 4 metri după centrarea lui Zaharia și Rogoveanu, cu capul, după centrarea lui Zaharia. Ultimele două goluri au fost marcate spre final: oaspeții prin Grigoraș, în minutul 81 și gazdele, prin Băjenaru, în minutul 90.