Ediția: Vineri 19 aprilie 2024 Nr. 6608

Fotbal amical: CSM Focșani 2007 – Sporting Juniorul Vaslui 7-0 (4-0)

Formația CSM Focșani 2007: Preda (46 Lazăr) – Juncănaru (46 Negoiță), Bratu (69 Abeaboeru), Panaite (46 Gîrdea), Damache (60 Paizan) – Strătilă (40 Dănilă, 55 Manu), Săpunaru (46 Rogoveanu), Băjenaru (40 Stoica), Dascălu (46 Petre), Taciuc (46 Zaharia) – Pasăre (40 Oprea, 55 Arnăutu).

CSM Focșani 2007 a disputat astăzi, de la ora 17:00, pe Milcovul amicalul cu Sporting Juniorul Vaslui, formație din Seria I a Ligii a III-a. Focșănenii au controlat jocul în majoritatea timpului și s-au impus cu 7-0. Au marcat Bratu, în minutul 14, cu un șut senzațional din unghi, sub transversală, Taciuc, în minutul 17, cu capul din mijlocul careului, Dascălu (foto), în minutul 20, Taciuc, din penalty, în minutul 30, Manu, în minutul 60 cu mingea trimisă la rădăcina barei, Arnăutu, în minutul 69 și Gîrdea, în minutul 78 când a reluat din careul mic în plasă mingea revenită din bară după lovitura liberă bătută de Ciprian Petre.