VIDEO: Fotbal: FCSB anunţă instalarea antrenorului Nicolae Dică

0
51

Clubul de fotbal FCSB a anunţat, marţi, pe un site de socializare, instalarea lui Nicolae Dică, antrenor care îl înlocuieşte la conducerea tehnică a echipei roş-albastre pe Anton Petrea. „Nicolae Dică este noul antrenor al FCSB, acesta fiind al doilea său mandat ca principal al echipei noastre. Tehnicianul în vârstă de 42 de ani a condus deja primul antrenament şi va reveni pe bancă la meciul cu FC Saburtalo, de joi, din preliminariile UEFA Europa Conference League. Clubul nostru îi urează bun venit şi să aibă cel puţin aceleaşi rezultate din primul mandat, în care a obţinut cea mai rapidă calificare în primăvara europeană din istoria clubului”, informează FCSB pe pagina oficială de Facebook. Antrenorul va participa miercuri, începând cu ora 12:30, la prima conferinţă de presă de la revenirea sa la conducerea tehnică a FCSB. Patronul echipei de fotbal FCSB, Gigi Becali, anunţase marţi la prânz, într-o conferinţă de presă, că Nicolae Dică îi va succeda lui Anton Petrea în funcţia de antrenor principal, precizând că acesta nu a cerut un salariu, ci să fie plătit în funcţie de performanţă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here